Lekarzu, Ty też możesz poczuć ulgę!

Rozliczaj się za pomocą karty podatkowej i płać ok. 2 tysiące złotych podatku miesięcznie, niezależnie od wysokości dochodów.

Kto jeszcze może skorzystać z karty podatkowej?

Kartą podatkową jako formą opodatkowania mogą rozliczać się lekarze oraz inne osoby świadczące usługi w zakresie ochrony zdrowia, prowadzące własną działalność lub zatrudnione w ramach kontraktu. W szczególności z karty mogą skorzystać:

 • Pielęgniarki
 • Położne
 • Ginekolodzy
 • Dentyści
 • Psychiatrzy
 • Technicy dentystyczni
 • Felczerzy
 • Weterynarze

Wizyta w trzech krokach:

 1. Wywiad: Dostaniesz formularz, w którym odpowiesz na pytania dotyczące Twojej działalności. Na podstawie stanu faktycznego sporządzimy opinię, w której dowiesz się, czy możesz skorzystać z karty podatkowej.
 2. Indywidualna interpretacja: Na podstawie uzyskanych informacji sporządzimy wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej do Krajowej Informacji Skarbowej, potwierdzający możliwość wybrania interesującej Cię formy opodatkowania.
 3. Wniosek do Urzędu Skarbowego: W ostatnim etapie sporządzimy wniosek o zastosowanie karty podatkowej, który wyślemy do odpowiedniego naczelnika Urzędu Skarbowego.
Sławek lekarz

Panie doradco, ile mam czasu?

Od 1 stycznia 2021 roku weszły w życie nowe zmiany dotyczące karty podatkowej, a obecnie kształtuje się nowa linia interpretacyjna dla lekarzy i osób świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia. Wniosek do naczelnika Urzędu Skarbowego należy wysłać do 20 stycznia 2022 roku. Tyle w teorii…

W praktyce należy najpierw zabezpieczyć się interpretacją podatkową, o którą należy postarać się z wyprzedzeniem. Na jej wydanie skarbówka ma nawet trzy miesiące.

Oszczędny dwa razy... zyskuje

Decydując się na kartę podatkową, zostaniesz zwolniony z obowiązku prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych, czy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy, dzięki czemu zaoszczędzisz na prowadzeniu księgowości.

Nasi doradcy są jak doświadczeni lekarze – wiemy, jak skutecznie diagnozować optymalne rozwiązania podatkowe, postępować ze skarbówką, czy sporządzić wniosek o interpretację podatkową. Znajdziemy także Twój najkorzystniejszy scenariusz podatkowy.

Konrad Tonkiewicz / 5 Maja, 2021

Wprowadzone regulacje są korzystne dla wielu zawodów, w tym między innymi dla lekarzy oraz osób świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia. Pozwalają one obniżyć wysokość miesięcznego podatku dochodowego od osób fizycznych do stałej kwoty 1.824,00 zł. 

W artykule odpowiemy na pytania:

Kiedy lekarzowi opłaca się karta podatkowa?
Ograniczenia, kruczki, problemy? Tak, ale mamy na nie receptę.
Czy stosowanie karty podatkowej przez lekarza wiąże się z jakimś ryzykiem?
Na co dodatkowo warto zwrócić uwagę?