Lubimy zapach obniżanych
podatków o poranku.

"Czujesz to? To optymalizacja, synu. Nic na świecie tak nie pachnie.

Uwielbiam zapach niepłaconych podatków o poranku. Raz nasi tworzyli strukturę spółek przez dwanaście godzin. Kiedy było po wszystkim, nie było ani złotówki podatku. Ten zapach: jak zapach pieniędzy. Całe sprawozdanie finansowe pachniało zwycięstwem.”

Chcielibyśmy, żeby przedsiębiorcy nie potrzebowali doradców podatkowych.

Niestety potrzebują ich coraz bardziej.

Ustawa o PIT liczy aktualnie 370 stron, ustawa o VAT 339 stron. Z każdym kolejnym rokiem te liczby rosną. Czy Twoja wiedza o podatkach rośnie równie szybko? W podatkach kilka lat to wieczność, a wiedza nabyta przed lata jest już zwykle nieaktualna.

Co roku mamy rewolucję w polskim prawie podatkowym. Przepisy o VAT zmieniają się kilka razy w roku. W 2021 roku spółki komandytowe zostały zmuszone do płacenia podatku CIT, pojawiła się polska, wybitnie nieudana, wersja CIT estońskiego oraz doszło do wielkich zmian w podatku ryczałtowym. W przyszłym roku czeka nas jeszcze większa zmiana – Polski Ład. Projekt liczy 225 stron, dołączono też do niego 229 stron uzasadnienia. Daje to razem prawie 500 stron, z którym powinien zapoznać się teraz każdy przedsiębiorca. 

Możesz spróbować sam za tym wszystkim nadążyć albo skontaktować się z nami.

Doradca podatkowy,
któremu zależy.

Doradztwo podatkowe to dziedzina, w której, oprócz wiedzy, liczy się zaangażowanie.

Dlatego problemy naszych klientów traktujemy z taką samą powagą, jak własne.

Chcemy być najlepsi w tym co robimy, a jedyna droga na szczyt to nieustająca walka o interesy pracujących z nami przedsiębiorców.

W czym najczęściej doradzamy klientom?

  • Optymalizacja podatkowa
  • Zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej
  • Planowanie podatkowe
  • Wybór właściwej formy opodatkowania
  • Zakładanie spółek
  • kryptowaluty

Postaw na wiedzę. Jej brak może dużo kosztować.

Nie istnieje najlepsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Każda firma jest inna, każdy przedsiębiorca ma inne potrzeby, ponosi inne ryzyko, ma inne składniki majątku i inne zobowiązania. Wiele też zależy od przewidywanego tempa rozwoju. 

Podejmując się Twojej sprawy, weźmiemy pod uwagę wiele nieoczywistych kryteriów. Zajmujemy się tym codziennie.

Przeczytaj historie klientów,
którym pomogliśmy:

Klient, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zaczyna osiągać stosunkowo wysokie przychody. Działalność staje się ryzykowna, a w takiej formie działalności odpowiada za zobowiązania swoim majątkiem prywatnym.

Szukamy dla Klienta najbardziej optymalnej i bezpiecznej formy prowadzenia działalności gospodarczej (w formie spółki z o. o./spółki z o. o. spółki komandytowej/samej spółki komandytowej). Doradzamy również jak Klient, jako osoba fizyczna, może uzyskać w najbardziej optymalny podatkowo i najbezpieczniejszy sposób pieniądze ze zmienionej już formy działalności.

Klient dostaje od nas informacje dotyczące skutków podatkowych prowadzenia działalności w każdym wariancie, oraz informacje dotyczące ryzyk i korzyści.

Doradztwo zaczyna się od przedstawienia czym jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Klient jest informowany o tym, że osoba prowadząca JDG odpowiada całym swoim majątkiem bez ograniczeń, gdyż konstrukcja jednoosobowej działalności gospodarczej nie zakłada wyodrębnionych mas majątkowych.

Dalszym krokiem jest wskazanie możliwych wariantów opodatkowania: zryczałtowany podatek dochodowy, podatek liniowy, skala podatkowa, karta podatkowa. Jeżeli klient zamierza osiągać duże dochody odradzamy opodatkowanie według skali podatkowej z uwagi na dużą niekorzyść tego rozwiązania.

Ustalamy z Klientem czym ma się zajmować jego działalność gospodarcza – jeżeli klient zamierza wykonywać usługi remontowe w branży budowlanej i nie będzie ponosić wysokich kosztów prowadzenia działalności sugerujemy mu opodatkowanie zryczałtowaną stawką 5,5% podatku dochodowego.

W przypadku programisty, który chce przejść na B2B najkorzystniejsze jest opodatkowanie działalności podatkiem liniowym wynoszącym 19%, gdyż taki model opodatkowania działalności gospodarczej jest optymalny i nie stoi na przeszkodzie skorzystaniu z IP BOXa.

Kluczowe jest określenie branży klienta, planowanych dochodów, szacowanych kosztów. Jest to ważne także z uwagi na to, że wykonywanie niektórych działalności wiąże się z obowiązkową rejestracją podmiotu jako czynnego podatnika VAT – nie każdy podmiot skorzysta ze zwolnienia podmiotowego do 200 000 zł sprzedaży.

Jeżeli klient nie prowadził w ciągu ostatnich 5 lat działalności gospodarczej ma prawo skorzystania z tzw. ulgi na start (6 miesięcy) i małego ZUS-u (24 miesiące) co daje de facto 2,5 roku preferencyjnych składek na ZUS.

Gdy wybierzemy właściwą formę opodatkowania i ustalimy PKD, przystępujemy do założenia działalności gospodarczej w CEIDG. Najczęściej odbywa się to zdalnie i trwa około 40 minut.

Gdy działalność pojawi się w rejestrze CEIDG, przekazujemy klienta, do prowadzenia naszemu działowi księgowości.

...a potem skontaktuj się z nami,
aby dopisać do nich własną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz artykuły naszych ekspertów: