Rozwiąż swoje problemy podatkowe dzięki skutecznemu doradztwu.

Doradzamy małym oraz dużym firmom w nawet najtrudniejszych problemach podatkowych.

Rozległą wiedzę umiejętnie łączymy z praktycznym doświadczeniem biznesowym. Opisz nam swój problem przy użyciu formularza, a odezwiemy się do ciebie w ciągu 48 godzin.

Postaw na wiedzę.
Jej brak może dużo kosztować.

Prawo podatkowe to niesamowicie dynamiczna dziedzina. Ustawa o PIT oryginalnie pochodzi z 1991 r. i ma aktualnie 333 strony… Ustawa o VAT jest zmieniana średnio 4,33 razy na rok.

Najskuteczniejsi doradcy podatkowi to ci, którzy są na bieżąco ze wszystkimi zmianami, ponieważ w każdym nowym przepisie może kryć się okazja do rozwiązania problemu klienta.

Jeśli zależy Ci na skuteczności, skontaktuj się z doradcami, którzy nieustannie poszerzają swoje kompetencje.

Jeden doradca na wszystkie problemy podatkowe.

W ramach naszych usług oferujemy pełen zakres obsługi w dziedzinie doradztwa podatkowego.

Oznacza to, że możesz poradzić się nas w wielu złożonych kwestiach, a my nie odeślemy Cię do innych ekspertów w celu uzyskania kompetentnej porady. Niezależnie od Twojego problemu.

To ważne, dlatego że na każdym kolejnym etapie rozwoju Twojej firmy, problemów podatkowych będzie pojawiać się coraz więcej. Staną się one szalenie skomplikowane oraz zaczną dotyczyć coraz większych sum.

Jedyną gwarancją znalezienia skutecznego rozwiązania okazuje się powierzenie tych spraw w ręce sprawdzonych osób, które doradzają Ci od lat i znają już szczegóły na temat funkcjonowania Twojej firmy na wylot.

Doradca podatkowy,
któremu zależy.

Doradztwo podatkowe to dziedzina, w której, oprócz wiedzy, liczy się zaangażowanie.

Dlatego problemy naszych klientów traktujemy z taką samą powagą, jak własne.

Chcemy być najlepsi w tym co robimy, a jedyna droga na szczyt to nieustająca walka o interesy pracujących z nami przedsiębiorców.

W czym najczęściej doradzamy klientom?

  • należyta staranność VAT
  • nieujawnione dochody
  • rozpisanie struktury działalności gospodarczej
  • optymalizacje podatkowe
  • zmiana formy prowadzenia działalności
  • zakładanie działalności gospodarczych (w tym spółek)
  • kryptowaluty

Przeczytaj historie klientów,
którym pomogliśmy:

Klient, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zaczyna osiągać stosunkowo wysokie przychody. Działalność staje się ryzykowna, a w takiej formie działalności odpowiada za zobowiązania swoim majątkiem prywatnym.

Szukamy dla Klienta najbardziej optymalnej i bezpiecznej formy prowadzenia działalności gospodarczej (w formie spółki z o. o./spółki z o. o. spółki komandytowej/samej spółki komandytowej). Doradzamy również jak Klient, jako osoba fizyczna, może uzyskać w najbardziej optymalny podatkowo i najbezpieczniejszy sposób pieniądze ze zmienionej już formy działalności.

Klient dostaje od nas informacje dotyczące skutków podatkowych prowadzenia działalności w każdym wariancie, oraz informacje dotyczące ryzyk i korzyści.

Doradztwo zaczyna się od przedstawienia czym jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Klient jest informowany o tym, że osoba prowadząca JDG odpowiada całym swoim majątkiem bez ograniczeń, gdyż konstrukcja jednoosobowej działalności gospodarczej nie zakłada wyodrębnionych mas majątkowych.

Dalszym krokiem jest wskazanie możliwych wariantów opodatkowania: zryczałtowany podatek dochodowy, podatek liniowy, skala podatkowa, karta podatkowa. Jeżeli klient zamierza osiągać duże dochody odradzamy opodatkowanie według skali podatkowej z uwagi na dużą niekorzyść tego rozwiązania.

Ustalamy z Klientem czym ma się zajmować jego działalność gospodarcza – jeżeli klient zamierza wykonywać usługi remontowe w branży budowlanej i nie będzie ponosić wysokich kosztów prowadzenia działalności sugerujemy mu opodatkowanie zryczałtowaną stawką 5,5% podatku dochodowego.

W przypadku programisty, który chce przejść na B2B najkorzystniejsze jest opodatkowanie działalności podatkiem liniowym wynoszącym 19%, gdyż taki model opodatkowania działalności gospodarczej jest optymalny i nie stoi na przeszkodzie skorzystaniu z IP BOXa.

Kluczowe jest określenie branży klienta, planowanych dochodów, szacowanych kosztów. Jest to ważne także z uwagi na to, że wykonywanie niektórych działalności wiąże się z obowiązkową rejestracją podmiotu jako czynnego podatnika VAT – nie każdy podmiot skorzysta ze zwolnienia podmiotowego do 200 000 zł sprzedaży.

Jeżeli klient nie prowadził w ciągu ostatnich 5 lat działalności gospodarczej ma prawo skorzystania z tzw. ulgi na start (6 miesięcy) i małego ZUS-u (24 miesiące) co daje de facto 2,5 roku preferencyjnych składek na ZUS.

Gdy wybierzemy właściwą formę opodatkowania i ustalimy PKD, przystępujemy do założenia działalności gospodarczej w CEIDG. Najczęściej odbywa się to zdalnie i trwa około 40 minut.

Gdy działalność pojawi się w rejestrze CEIDG, przekazujemy klienta, do prowadzenia naszemu działowi księgowości.

...a potem skontaktuj się z nami,
aby dopisać do nich własną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz artykuły naszych ekspertów:

wrzucać-w-koszty

Nietypowe koszty uzyskania przychodu

Chyba najczęściej zadawanym księgowym pytaniem jest: „Czy i co mogę wrzucić w koszty?” Kiedy opłaca się więcej wydawać i jak się to ma do planowanych zysków?

Kancelaria-Mentzen-Sławomir-Mentzen

Spółki komandytowe, uważajcie na fiskalne pułapki

Spółki komandytowe w 2021 roku stają się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych. Nie zyskują jednak osobowości prawnej, jednak ślepy, pędzący fiskalizm zdaje się konsekwentnie przemilczać fakt, że nie-osoba prawna oto została objęta podatkiem dochodowym od osób prawnych.